MALUCH TROPHY MT RACING TEAM 2023

Podziękowanie dla ,, Maluch Trophy MT Racing Team,, za zaproszenie i start w IX i X rundzie WSMP na Torze Poznań. Za okazaną życzliwość, zaangażowanie i klimat całego zespołu. Wspaniałe doznania zwłaszcza kiedy wraca się do ściągania po 45 latach w mistrzostwach Polski ,, maluchem,, i jak zawsze towarzyszyło wiele przygód...

Jerzy Mazur po 45 latach przerwy ponownie wystartował w wyścigu Mistrzostw Polski 🇵🇱 za kierownicą 💛 żółtego Fiata 126p z numerem 0️⃣9️⃣9️⃣ na Torze Poznań podczas 9 i 10 rundy Maluch Trophy 🏁

Jerzy Mazur to niewątpliwie postać wyjątkowa. Legenda i mistrz sportu samochodowego 🏆 kierowca rajdowy i wyścigowy, konstruktor, filantrop oraz założyciel i pomysłodawca Muzeum Górnictwa i Sportów Motorowych w Wałbrzychu.

Jerzy Mazur swoją karierę w sportach motorowych rozpoczął na przełomie lat 70 i 80. Wśród jego największych sukcesów są: wygrana w wyścigu klasy markowej Fiata 126p na torze Poznań (z ostatniego 36 pola startowego), 3. miejsce na Hungaroringu w 1986 r. w serii Formuły Easter (w trakcie pierwszego Grand Prix Formuły 1 na tym torze). W wyścigach płaskich startował również 🛻 ciężarówką Star oraz jako pierwszy w historii Polak ukończył Rajd Paryż-Dakar 🏁 w 1988 roku za kierownicą 🚛 ciężarówki Star 266c Unistar 6x6.

Z dużą satysfakcją wspomina🥇wygraną na Torze Poznań - Fiatem 126p z ostatniego pola startowego:

„W tej klasie startował również producent, czyli fabryka, która zatrudniała trzech bardzo dobrych kierowców. Mieli ośrodek badawczo-rozwojowy przy FSM, gdzie budowali wyścigowe Maluchy, a silniki były modyfikowane w renomowanych włoskich ośrodkach tuningowych. Mojego zbudowałem ze skasowanego nadwozia i pogwarancyjnych części kupowanych w sklepach „Bomisu”. Wcześniej nikomu nie udało się wygrać w tak wyrównanej klasie markowej, gdzie w WSMP zgłaszało do 130 zawodników, nawet z 20 pola, a ja byłem na ostatnim 36. Stałem tak daleko, że aby zobaczyć startera (nie było wtedy świateł) musiałem rozpiąć się z pasów i podnieść w fotelu. Wygrałem ten wyścig. To był ewenement. I jedno z moich wyjątkowych osiągnięć” - Jerzy Mazur.

Fot. Grzegorz Kozera Photography

Więcej informacji

- VIDEO RELACJA -
Maluch Trophy MT Racing Team 2023


- FOTO RELACJA -
Maluch Trophy MT Racing Team 2023